آبرو بتنی پیش ساخته خیابان یک شیار موازی با راه است که به جهت هدایت و جمع آوری آب‌های باران جریان یافته در سطح خیابان و به نوعی هدایت این آب‌ها به کانال دفع آب‌های سطحی شهری طراحی و پیاده سازی می‌شود.

در خیابان‌های دارای لبه سنگی آب رو به صورت کاملا ساده از تلاقی سطح راه و وجه قائم پیاده رو تشکیل می‌گردد ولی در موارد دیگر باید باید آبرو بتنی را بصورت کاملا جدا پیاده سازی کرد.

آبرو بتنی سطح خیابان موجب هدایت و کاهش آب‌های اضافه شده ناشی از باران بر روی سطح خیابان شده و برای کسانی که در حال عبور از سطح خیابان هستند اطمینان خاطر جهت قدم زدن در باران و لذت بردن از خیابانی عاری از هر چالابی را فراهم میکند.

تولید آبرو بتنی پیش ساخته

بارش باران بخصوص در برخی فصول باعث خوشحالی مردم بویژه کشاورزان و موجب لطافت و تمیزی هوا می‌گردد. در عین حال، در برخی موارد به دلیل نبود مجاری مناسب مانند آبرو بتنی برای جمع آوری و هدایت آب باران، بارندگی در سطح شهر موجب ایجاد مناظری زشت می‌گردد که باید اقداماتی پیشگیرانه را اتخاذ نمود تا با هدایت آب‌های سطحی از بروز چنین وقایعی جلوگیری گردد.

در میهن عزیزمان ایران در نوروز امسال شاهد برخی از اتفاقات ناخوشایند ناشی از سیل شدیم و این امر میتوانست با فراهم کردن بستری مناسب و مدیریتی درست به رحمت الهی تبدیل شود. برای ایجاد آبرو بتنی خیابان و کانال آبرو عموماً از قطعات پیش ساخته و در بعضی از موارد با توجه به شرایط کار از بتن درجا استفاده می‌شود.

پیاده‌سازی آبرو پیش ساخته

با توجه به ارتفاع کم آبرو بتنی پیش ساخته عموماً این جداول بدون آرماتور بوده و چنانچه ارتفاع کارگذاری جدول زیاد و رانش خاک قابل توجه باشد، باید از جداول بتن مسلح استفاده نمود. برای جمع آوری آب‌های سطحی راه‌های ارتباطی و خیابان‌ها می‌توان از کانیو و با مقاطع V شکل یا نیم دایره از بتن پیش ساخته یا درجا استفاده نمود.

چنانچه از جدول گذاری به صورت سرپوشیده به منظور جمع آوری آب‌های سطحی استفاده شود، باید در بازه‌های زمانی مشخصی و بر اساس نقشه‌های اجرایی، دریچه‌های تخلیه و جمع آوری آب‌های حاصل از شستشوی خیابان و آب‌های باران به صورت دریچه‌های افقی، عمودی یا ترکیبی از این دو پیش‌بینی کرد.

نوع مصالح، نحوه ساخت، اجرا و نگهداری آبرو بتنی پیش ساخته باید بر اساس مندرجات آیین نامه‌های معتبر و دستورهای دستگاه نظارت صورت گیرد.

دیوار پیش ساخته بتنی

آبرو پیش ساخته بتنی

جهت کسب اطلاعات بیشتر، مشاوره و سفارش محصولات آبرو پیش ساخته بتنی می‌توانید از طریق شماره زیر اقدام فرمایید: ۰۹۱۲۸۴۰۱۹۴۴