نحوه درزگیری نشتی دیوارهای بتنی - تابش بتن کارخانه تولید کننده دیوار پیش ساخته، نیوجرسی بتنی، فونداسیون پیش ساخته، باکس بتنی

نحوه درزگیری نشتی دیوارهای بتنی

دیوار‌ بتنی گاهی اوقات فقط به صورت دوره‌ای نشت پیدا می‌کند، به طور مثال بعد از یک بارندگی شدید یا در طول ذوب شدن برف‌ها. با این حال بعضی از دیوارها آب را از میان حفره‌های موجود در بتن عبور می‌دهند. بیشتر نشت‌ها در دیوارهای ساخته شده در طبقات منفی و زیر سطح زمین مانند زیر زمین‌ها یا فونداسیون ساختمان‌ها رخ می‌دهد.

دیواره‌ها را میتوان درزگیری کرد ولی باید توجه داشت که استفاده از وصله یا درزگیر مناسب به نوع نشتی بستگی دارد.

چه مواردی باعث نشت می‌شوند

میلگرد‌های استفاده شده در دیوارهای بتنی منابع بالقوه نشتی هستند. در زمان ساخت، میلگردها به ثابت ماندن بتن کمک می‌کنند و بعد از ساخت معمولا سر میلگردها بریده می‌شود ولی درزهای پشت و اطراف آن‌ها باقی می‌ماند و نادیده گرفته می‌شوند. بعضی از این درزها به حدی کوچک است که شاید به راحتی نتوانید آن‌ها را تشخیص دهید. همه این حفره‌ها منابع بالقوه ورود آب هستند.

وصله کردن سوراخ‌ها

شما می‌توانید هرگونه حفره یا ترک واضح را با سیمان هیدرولیک یا همان سیمان آب‌بند درزگیری کنید. این نوع مصالح معمولا به شکل پودری به فروش می‌رسند و برای استفاده از آن‌ها باید با آب مخلوط شوند. باید ابتدا بتن‌های سست در حوالی حفره را بتراشید و کمی حفره را بزرگتر کنید سپس با استفاده از ملاتی که با استفاده از سیمان هیدرولیک تهیه کرده‌‌اید حفره را بپوشانید. توجه کنید که مخلوط سیمان و آب نباید بیشتر از ۳ دقیقه باقی بماند به همین دلیل به میزانی که می‌توانید در سه دقیقه در دیوارها استفاده کنید از آن تهیه کنید.

مصالح و پوشش ضد آب

بتن زمانی که عمل‌آوری می‌شود پر از منفذ و حفره است و یک حفره کوچک می‌تواند گسترش پیدا کند و مانند یک مویرگ انتقال آب عمل کند. می‌توان کل سطح دیوارهای بتنی را با پوشش ضد آب پوشاند. باید دیوارها را با غلظت مناسبی از این مواد پوشش داد. این نوع پوشش از رنگ پلاستیکی ضخیم‌تر و غلیظتر است ولی می‌توان برای پوشش دیوارها با این مواد از قلموهای معمولی رنگ استفاده کرد. بعد از خشک شدن یک غشای ضد آب بر روی دیوارها شکل می‌گیرد که مانع نفوذ آب به دیواره‌ها می‌شود.

مقابله با منبع

باید به منابع نفوذ آب به دیوارها هم توجه کرد و به دنبال پیدا کردن آن‌ها باشید. بررسی کنید که رودخانه‌های عبوری باعث هدایت مقدار قابل توجه‌ای آب به پشت دیوارها نشوند. ناودان‌ها رو به درستی نصب کنید تا به درستی آب‌های ناشی از باران و برف را خارج کنند و به منبعی برای نفوذ آب به دیوار‌ها تبدیل نشده و بدون تماس با دیوارهای بتنی خارج شوند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

×

 

سلام!

جهت دریافت قیمت محصولات پیام خود را ارسال کنید

× پیام در واتس آپ