نیوجرسی بتنی پیش ساخته با قیمت مناسب 1402

نیوجرسی بتنی پیش ساخته با قیمت مناسب 1402

نیوجرسی، بلوک‌های سیمانی بتنی و قابل حمل هستند که برای مسدود سازی جاده‌ها و معابر مورد استفاده قرار می‌گیرند. از نیوجرسی هم به عنوان تغییر مسیر ترافیک و محافظت از عابران پیاده نیز استفاده می‌شود. این قطعات به گونه‌ای طراحی شده‌اند که در صورت برخورد خودرو به آن آسیب کمتری به خودرو وارد شود و همچنین مانع از عبور به مسیر رو‌به‌رو می‌شود. بلوک نیوجرسی بتنی از 6 جز تشکیل شده است سه جز آن مربوط به بتن می‌باشد که ترکیبات سیمان و سنگ دانه و آب خواهد بود جز بعدی نیز میلگرد است که در صورت نیاز در داخل بتن در صورت نیاز استفاده می‌شود. افزودنی های مناسب برای عمل آوری و ساخت بتن استفاده می‌شود و جز آخر، مفصل می‌باشد که داخل برخی بلوک‌ها به کار برده می‌شود. امروزه ایمنی حمل‌و ‌نقل در جاده‌ها و معابر یکی از مهم‌ترین مباحث می‌باشد و در فاز بهره‌برداری از راه‌ها و جاده‌ها به این موضوع توجه ویژه‌ای می‌شود. به سبب توانایی بالای نیوجرسی بتنی یا همان حفاظ مفصلی در کنترل خودروهای منحرف شده از مسیر، استفاده از این قطعات پیش ساخته با ابعاد و مشخصات مناسب در جداسازی معابر و جاده‌ها رواج بسیاری یافته است و بخش قابل توجهی از خسارات جانی و مالی تصادفات را کاهش داده است.

نیوجرسی بتنی و تاریخچه آن

نیوجرسی بتنی در دهه‌ی ۱۹۵۰ میلادی در بزرگراه‌های ایالت نیوجرسی طراحی و استفاده شدند و بر همین اساس نام‌گذاری شدند. طراحی آن‌ها به گونه‌ای است که هنگام برخورد خودروها کم‌ترین آسیب به آن‌ها وارد می‌شود. آن‌ها همچنین مانع عبور ماشین‌ها و ورود به مسیر مخالف می‌شود. در سال‌های اخیر به دلیل مشکلات گاردریل‌ها در جاده‌ها از قبیل جمع‌شدگی و عدم مقاومت بالا، استفاده از حفاظ مفصلی بتنی رواج یافته و سهم عمده ای در کاهش تصادفات مرگبار داشته است. نیوجرسی بتنی یکی از محصولات شرکت تابش بتن می‌باشد و این شرکت توانایی تولید انواع نیوجرسی‌های یک طرفه و دو طرفه (کامل) را دارد. استفاده از بتن با مقاومت و دوام بالا یکی از ویژگی‌های قطعات تولید شده این شرکت می‌باشد. استفاده از دانه بندی مناسب در طرح مخلوط این قطعات با نسبت آب به سیمان پایین به همراه استفاده از فوق روان کننده‌های نسل جدید، باعث شده تا بتن این قطعات با مقاومت و دوام بالا در برابر شرایط محیطی و تغییرات آب و هوایی ساخته شود.

فرم درخواست قیمت نیوجرسی مفصلی بتنی  کاربردهای مختلف نیوجرسی

  نیوجرسی کاربردهای بسیار متنوعی دارد که برخی از این کاربردها عبارتند از:

  • استفاده در جداسازی لاین‌ها و خطوط ترافیکی
  • تفکیک پارکینگ و محوطه‌های صنعتی
  • تفکیک ایستگاه تاکسی و اتوبوس
  • تفکیک باغ‌ها و محدوده ویلایی
  • پمپ بنزین، پایانه‌ها و ایستگاه‌های کنار جاده‌ها
  • استفاده به عنوان سیل بند و هدایت آب رودخانه‌ها
  • در مناطق اداری و صنعتی برای جداسازی پارکینگ
  قیمت نیوجرسی بتنی

  مصالح تشکیل دهنده نیوجرسی بتنی

  در نگاه کلی ترکیبات ساخت بلوک بتنی (نیوجرسی) شامل: آب، سیمان، مصالح سنگی، مفصل ها و مواد افزودنی می‌باشد.
  سیمان: برای ساخت نیوجرسی باید با استاندارهای تعیین شده مطابقت داشته باشد.
  آب: باید عاری از مواد قلیایی و اسیدی، آلی و… باشد بنابراین آب آشامیدنی مناسب این کار نیست چون کمی اسیدی می‌باشد.
  سنگدانه: شامل شن و ماسه می‌باشد که باید با استانداردهای تعیین شده مطابقت داشته باشد.
  مواد افزودنی: که می‌تواند شامل مواد به شکل پودری و یا مایع باشدکه با هدف افزایش کیفیت و سطح یکنواخت در بتن به کار می‌رود.
  مفصل‌ها: یکی از موارد تعیین کننده در استحکام و مقاومت می‌باشند باید از مقاومت کششی بالایی برخوردار بوده و قدرت تحمل ضربه را داشته باشند.

  انواع نیوجرسی از نظر جنس

  بلوک  نیوجرسی را می‌توان از نظر جنس به سه دسته کلی تقسیم کرد:

  بلوک نیوجرسی پلاستیکی، بلوک نیوجرسی بتنی، بلوک نیوجرسی پلی اتیلن

  بلوک نیوجرسی پلاستیکی

  این نوع از نیوجرسی معمولا در جاده‌ها و خیابان‌های داخل شهر استفاده می شود. به دلیل اینکه سایر بلوک‌ها وزن بالایی دارند و برای حمل و نقل مشکلاتی به وجود می‌آید تولید کنندگان اقدام به ساخت نیوجرسی پلاستیکی کردند. می‌توان حجم داخلی این بلوک را با آب پر کرد تا وزن سنگین تری داشته باشد و از نظر ایستایی مناسب باشد.

  بلوک نیوجرسی بتنی

  یکی از پرکاربردترین نوع نیوجرسی می‌باشد.که مواد تشکیل دهنده آن سیمان، سنگ دانه، آب و میلگرد می‌باشد. این بلوک‌ها در سایز و ابعاد مختلف ساخته می‌شود و شما می‌توانید با توجه به نیاز خود آن را تهیه نمایید.

  بلوک نیوجرسی پلی اتیلن

  این نوع از نیوجرسی از ترکیب پلی‌اتلین ساخته می‌شود که وزن سبکی دارند و به همین جهت برای پروژه‌های کوتاه و موقت گزینه بسیار مناسبی می باشد. از نظر حمل و نقل این نوع از نیوجرسی به آسانی بوده و از نظر استحکام و مقاومت رتبه پایین تری را برخوردار می باشد همچنین برای بالا بردن مقاومت نیوجرسی پلی اتیلن می‌توان درون آن را با خاک و یا هر ماده‌ای دیگر پر کرد.

  نیوجرسی بتنی

  انواع اتصالات بتن نیوجرسی

  در حالت کلی از ویژگی‌های خاص این بلوک‌ها، شیوه اتصال آنها می‌باشد. قالب نیوجرسی از بدنه، درپوش، شاسکی، میان بلت، قید نگه دارنده و جک دو پیچ تشکیل شده است. هرچه طول قالب بالاتر باشد وزن آن نیز بیشتر می‌شود. در ساخت بلوک نیوجرسی باید به مفاصل‌ها توجه ویژه شود زیرا ساختارهای اشتباه می‌تواند مقاومت کل بتن را تحت تاثیر قرار دهند. اتصالات بلوک نیوجرسی را میتوان به سه دسته کلی تقسیم کرد که شامل: بلوک نیوجرسی بدون اتصال، بلوک نیوجرسی مفصلی و بلوک نیوجرسی کام و زبانه می‌باشد.

  بلوک نیوجرسی بدون اتصال:

  این بلوک‌ها را نمی‌توان به یکدیگر متصل کرد این بلوک‌ها برای مسیرهایی که پیچ و خم زیادی دارد و جداسازی فضاها مناسب می‌باشند.

  بلوک نیوجرسی مفصلی:

  نیوجرسی بتنی مفصل دار حفره مخصوصی دارند که میلگردها از درون آنها عبور می کنند. این نوع نیوجرسی‌ها مانند یک دیوار و جداساز عمل می‌کنند و در حاشیه جاده‌ها به کار می‌روند.

  بلوک نیوجرسی کام و زبانه:

  این مدل بلوک‌ها به صورت کامل به یک دیگر می‌چسبند و مانند یک دیوار نفوذ ناپذیر عمل می‌کنند این بلوک‌ها بیشتر در جاده‌ها، خیابان‌ها، و حاشیه رودخانه‌ها کاربرد دارند.

  نیوجرسی جاده

  قالب‌های نیوجرسی به چه صورت تولید می‏‌شود؟

  برای تولید قطعات نیوجرسی از قالب‌های فلزی که مطابق با نیازهای سفارش دهنده طراحی و ساخته شده است، استفاده می‌شود. اندازه و ابعاد قالب‌های نیوجرسی طبق سفارش مشتری قابل تغییر است همچنین این قالب‌ها به صورت سفارشی با هراندازه و ابعادی در کارخانه ساخته می شود. قالب نیوجرسی از ورقه‌های بدنه، پایه‌های زیرین، سولجر، پشبندها تشکیل شده است. همچنین قطعات پیش ساخته بتنی به چهار روش تولید می‌شود:

  روش بتن ریزی ایستاده:

  قالب در این صورت ایستاده مونتاژ شده و از قسمت بالای نیوجرسی بتن ریزی صورت می‌گیرد.

  روش بتن ریزی برعکس:

  در این نوع بتن ریزی قالب به صورت برعکس تولید و بتن ریزی از قسمت کف نیوجرسی انجام می‌شود.

  روش تولید درجا:

  در این روش اجرای نیوجرسی به صورت دستی و با اتصالات استاندارد انجام می‌شود.

  دستگاه اتوماتیک:

  در این روش پس از تزریق بتن به دستگاه تمامی مراحل به صورت اتوماتیک است بلوک‌های نیوجرسی پس از تولید و عمل آوری به محل نصب فرستاده می‌شود.

  نیوجرسی بتنی تابش بتن

  بتن مورد نیاز برای تولید این قطعات در خط تولید استاندارد بتن آماده شرکت تابش بتن تهیه شده و به محل تولید نیوجرسی‌های بتنی متنقل می‌شود. ریخته‌گری در قالب‌هایی که از قبل آماده شده‌اند انجام شده و بعد از گذشت زمان لازم، فرآیند عمل‌آوری با استفاده از بخار شروع می‌شود. در پایان قطعات تولید شده که شامل (نیوجرسی بتنی بزرگ، نیوجرسی بتنی کوچک و نیوجرسی بتنی سبک) می‌باشد به انبارها و محل دپوی نیوجرسی بتنی منتقل می‌شوند. از جمله پروژه‌های شرکت تابش بتن می‌توان به پروژه‌های نیوجرسی بتنی اصفهان، نیوجرسی بتنی شیراز و نیوجرسی بتنی قزوین  اشاره کرد.  
  شرکت تابش بتن دارای گواهینامه فنی بررسی عملکرد حفاظ بتنی مفصلی (نیوجرسی) قابل استفاده در راه‌ها و جاده‌های درون شهری و برون شهری از مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی می‌باشد.

  سوالات متداول

  1. مزایای استفاده از حفاظ‌های بتنی (نیوجرسی) چیست؟
   مزایای استفاده از حفاظ‌های بتنی عبارتند از: نصب آسان و سریع، قابلیت تعویض در صورت آسیب دیدن و خرابی، مناسب برای طیف گسترده ای از پروژه‌ها، صرفه جویی در هزینه‌ها و نگهداری آن.
  2. قیمت حفاظ‌های بتنی (نیوجرسی) به چه عواملی بستگی دارد؟
   برای خرید نیوجرسی‌های بتنی باید طول، ارتفاع، وزن، عیار و میلگرد مصرفی را مشخص سازید علاوه بر این کیفیت متریال مصرفی مورد استفاده، مکان تحویل، نوع وسیله نقلیه می‌تواند در پرداختی اثر داشته باشد.
  3. کاربردهای حفاظ‌های بتنی چیست؟
   حفاظ‌های بتنی پیش ساخته به عنوان یک مانع بتنی بیشترین کاربرد را در تغییر مسیر ترافیک، محافظت از کاربران و ایجاد مانع بین خطوط ترافیک را دارند.

  قیمت نیوجرسی بتنی با توجه به نوع آن متفاوت است.
  برای بررسی و جهت کسب اطلاعات بیشتر، مشاوره و سفارش این محصول می توانید از طریق شماره 09336222045 اقدام نمایید.

  5/5 - (1 امتیاز)
  ×

   

  سلام!

  جهت دریافت قیمت محصولات پیام خود را ارسال کنید

  × پیام در واتس آپ