باکس بتنی پیش ساخته - تولید باکس ترافیکی - تابش بتن باکس بتنی پیش ساخته - تولید باکس ترافیکی - تابش بتن

باکس بتنی پیش ساخته

باکس بتنی یا کالورت بتنی به قطعات پیش ساخته مکعبی شکل گفته می‌شود که از بتن مسلح (با فولاد تقویت شده) ساخته شده است. باکس بتنی پیش ساخته به دلیل ماهیت پیش ساخته بودن آن به عنوان راهکاری سریع و به صرفه، کاربردهای زیادی در پروژه‌های مختلف دارد.

از باکس بتنی پیش ساخته می‌توان در امور مربوط به انتقال آب و یا به عنوان پل استفاده نمود. اغلب در شرایطی از این محصول استفاده می‌شود که لوله بتنی قادر نباشد ظرفیت هدایت جریان مطلوب را تحمل نماید.

باکس بتنی پیش ساخته و کالورت پیش ساخته بر اساس نوع کاربرد به انواع مختلفی از قبیل آبرو، تاسیساتی، ماشین رو و نفر رو تقسیم بندی می‌شوند. استفاده از کالورت پیش ساخته با توجه به نصب آسان و انتقال مطلوب آب از لحاظ زمان و هزینه، توجیه‌پذیر و به‌صرفه می‌باشد.

فرم درخواست قیمت باکس بتنی پیش ساخته  انواع باکس بتنی پیش ساخته

  باکس بتنی پیش ساخته یکی از دستاوردهای مهندسی سازه هستند که بسیار متنوع بوده و در اشکال و اندازه‌های متفاوتی تولید می‌شوند. با توجه به طیف وسیعی که در طراحی این نوع باکس‌ها وجود دارد می‌توان کاربردهای متفاوتی را هم برای آنها متصور بود.

  غالبا این باکس‌ها جعبه مانند هستند و در اندازه‌های استاندارد طراحی و ساخته می‌شوند اما با توجه به نیاز کارفرما می‌توان ساختارهایی با ابعاد سفارشی طراحی و تولید کرد. این جعبه‌های بتنی پیش ساخته در ابعاد مختلف برای ساخت تونل، محل‌های ذخیره‌سازی و سیستم‌های انتقال مواد، ایده آل هستند. به عنوان مثال برخی از آنها به صورت مجموعه‌های مکعبی شکل توخالی ساخته می‌شوند که چهار سطح آنها پوشیده از بتن و دو سطح دیگر باز است و بیشتر برای جریان یافتن و هدایت آب و یا فاضلاب و دیگر مواد استفاده می‌شود.

  برخی دیگر با سه سطح بتنی تهیه شده که تشکیل جدول‌های کنار خیابان را می‌دهند و یا برای ساخت کانال‌های روباز از آنها استفاده می‌شود. به نظر می‌رسد یکی از اصلی‌ترین کاربردهای باکس بتنی پیش ساخته در سیستم زهکشی و صنایع آبخیزداری باشد.

  ویژگی‌های باکس بتنی پیش ساخته

  باکس بتنی پیش ساخته به دلیل مقاومت فشاری بالایی که دارد برای استفاده در بسیاری از پروژه‌های ساخت و ساز مناسب هستند. از مهمترین ویژگی‌های باکس بتنی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • امکان ساخت در تمامی ابعاد مورد نیاز
  • کیفیت بالای ساخت به دلیل ساخت در کارگاه‌های مجهز و استاندارد
  • سرعت در ساخت و نصب آن‌ها
  • طول عمر بالا به دلیل استحکام بالای بدنه و کف

  در تولید این محصول از چه مواد و اتصالاتی استفاده می شود؟

  اتصالات باکس بتنی پیش ساخته به صورت اتصالات زبانه ای و شیاری بوده و با ترکیب مفصل ماستیک، واشرهای ماستیک یا بوتیل یا ملات تولید می‌شوند. در شرایط نیاز می‌توان از گزینه‌های چند سلولی نیز استفاده کرد که قابلیت کاربری این محصول را افزایش می‌دهد. به نحوی که از چند باکس بتنی در کنار هم یک مجموعه کامل و کاربردی را می‌توان ساخت.

  باکس بتنی پیش ساخته از مواد طبیعی و خام تولید می‌شوند و فاقد هر گونه ترکیب آلی و فرار هستند. این محصولات با طولانی‌ترین چرخه عمر برای سیستم‌های زهکشی فاضلاب، طوفان، آب و برق و غیره استفاده می‌شوند. از نظر شیمیایی بی اثر و عموما غیر قابل واکنش بوده و سازگار با محیط زیست هستند. همچنین از لحاظ اقتصادی با در نظر گرفتن کلیه هزینه‌های موجود در اجرای پروژه به صرفه بوده و دارای تنوع ساختاری بسیار بالا هستند.

  باکس‌های بتنی عموما از استانداردهای بالایی برخوردارند و با دقت در طرح اختلاط بتن و با در نظر گرفتن شرایط اقلیمی و آب و هوایی و همچنین بار و تنش‌های وارده بر سازه می‌توان دوام و پایداری محصولات از جمله باکس بتنی پیش ساخته را افزایش داد.

  فروش دیوار پیش ساخته بتنی

  کاربردهای باکس بتنی پیش ساخته چیست؟

  همانگونه که گفته شد با توجه به طیف وسیعی که در شکل طراحی باکس بتنی پیش ساخته وجود دارد کاربردهای متفاوتی برای آن‌ها متصور می‌باشیم که از آن جمله می‌توان به تخلیه طوفان، عبور جویبارها، سیستم‌های فاضلاب، تونل‌های آب و برق، آبریزهای بزرگراه‌ها و راه آهن، محل عبور دام و یا افراد پیاده از زیر بزرگراه‌ها، تونل‌های تاسیسات شهری، سیستم‌های شارژ آب زیر زمینی، پل‌های بزرگراه‌ها با دهانه کوچک و موارد متعدد دیگر اشاره کرد.

  همچنین در سیستم زهکشی از باکس بتنی در زیر جاده‌ها و مسیرها و یا راه آهن استفاده می‌شود که به صورت مدفون در زمین اجرا شده و موجب هدایت آب و بارندگی‌ها از یک سمت به سمت دیگر مسیر می‌شوند و در نتیجه جلوی تخریب این سازه‌ها را می‌گیرند. از طرفی در مقایسه با سیستم‌های قوسی فلزی و یا سیستم‌های تخلیه چند قطعه‌ای با توجه به هزینه نصب کمتر، یک انتخاب اقتصادی محسوب می‌شوند.

  تمامی باکس‌های پیش ساخته بتنی پس از اجرا، پل‌های محکمی را می‌سازند که از آن می‌توان به عنوان مسیرهای حمل و نقل وسایل نقلیه موتوری و یا حتی قطارها استفاده کرد. همچنین مسیرهای پیاده‌روی نیز می‌توانند بر روی باکس بتنی و زهکش‌های آب سطحی ایجاد شوند.

  به طور خلاصه از کاربردهای متعدد باکس بتنی پیش ساخته می‌توان به برخی از موارد زیر اشاره کرد:

  • ساخت پل‌های مختلف
  • انتقال آب زیاد
  • سازه‌های انتقال فاضلاب
  • سازه‌های مربوط به زهکشی
  • احداث تونل‌ها
  • احداث روگذرها و زیرگذرها

  باکس بتنی پیش ساخته این شرکت با توجه به نیاز مشتری، با استفاده از آخرین استانداردهای طراحی و ساخت، در ابعاد مختلف تولید می‌شود.

  مزایای باکس بتنی پیش ساخته

  مزیت اصلی تمام محصولات پیش‌ساخته، با توجه به طراحی آنها نصب مستقیم و آسان آنها در محل مورد نظر است. به نحوی که پس از تولید در کارخانه، آماده نصب سریع هستند و در تمامی شرایط آب و هوایی قابلیت نصب را داشته و محصولی پایدار را ارائه می‌دهند.

  اگر بخواهیم قطعات باکس بتنی پیش ساخته را در محل پروژه تولید کنیم به نیروی انسانی بیشتر و شرایط اقلیمی ایده آل نیاز داریم که باعث افزایش هزینه‌ها خواهد شد. اما در صورت تهیه در کارخانه، با توجه به ظرفیت مورد نیاز باربری، سازه به نحوی طراحی می‌شود که قدرت لازم را داشته باشد.

  به عنوان مثال اگر باکس بتنی پیش ساخته برای کاربری جاده مورد استفاده قرار می‌گیرد و یا برای استفاده در محیط‌های پیاده روی بکار می‌رود، آزمایش‌های متفاوتی را پشت سر خواهد گذاشت تا جوابگوی خواسته کارفرما باشد. این قضیه با ماندگاری سازه پیش ساخته ارتباط مستقیم دارد. کیفیت سازه پیش ساخته نیز نسبت به آنچه در محل پروژه تولید می‌شود بالاتر و  بهتر بوده و با توجه به این نکته که مقاومت یکسانی را در تمام حجم سازه خواهیم داشت، کیفیت نهایی پروژه نیز بالاتر خواهد رفت.

  نکته ای که باید در طی مراحل نصب در نظر داشت این است که : علی رغم نصب بسیار آسان قطعات پیش ساخته از جمله باکس بتنی پیش ساخته نیازمند دقت بالایی در اجرای کار است؛ به نحوی که پس از تراز کردن قطعات با یکدیگر، باید شیارها و زبانه‌ها را در هم و بدون فشار قفل کرد.

  با توجه به تمام موارد گفته شده در بالا به این نتیجه می‌رسیم که محصولات پیش ساخته بتنی از جملع باکس بتنی پیش ساخته، چنانچه با شرایط محیطی سازگار باشند و استانداردهای بتن در آنها به درستی رعایت شده باشد، می‌تواند یکی از بهترین محصولات در صنعت ساخت و ساز به شمار آیند.

  سفارش محصول

  جهت کسب اطلاعات بیشتر، مشاوره و سفارش محصولات می‌توانید از این طریق شماره اقدام فرمایید 09336222045

  ×

   

  سلام!

  جهت دریافت قیمت محصولات پیام خود را ارسال کنید

  × پیام در واتس آپ